Gelin Modası

2016 Bindallı Modelleri

Düğün öncesi tatlı telaşlardan en önemlileri arasında yer alır bindallılar. Kına gecesinin en gözde parçasıdır onlar. Eskiden ilk önce gelinlik giyilip daha sonrasında bindallı ya giyilir ya giyilmezdi. Ama bize sorarsanız düğünün yıldızı gelinliktir ve sadece o gün giyilmelidir. Kına gecesinde ise herkesin gözünü sizden ayıramayacağı bindallınız olmalıdır. Bindallılar bazen geleneksel kıyafetler de olabilir. Mesela Bolu’nun Mengen ilçesindeki bindallılar daha çok köy hayatını yansıtan modellerdir. Ya da son dönemin modası olan Hürrem bindallıları da modern kına gecelerinde en çok tercih edilenler arasında.

Eskiden en çok kırmızı ya da bordo renkteki bindallılar kullanılıyordu. Şimdi ise her çeşit ve desende ya da istediğiniz renkte bindallıları kullanabilirsiniz. O zaman size biraz yardımcı olalım ve ne tarz da bir bindallının sizi yansıttığını bulmanıza yardımcı olalım. Öncelikle biraz daha geleneksel bindallı düşünüyorsanız size şalvarlı ve bordo renkteki bindallıları önerebiliriz. Bunları bordo taşlar içeren taçlarla ve kemerlerle tamamlayabilirsiniz. Şalvarlı istemiyorsanız kısa yada uzun etekli bindallıları da düşünebilirsiniz.  Biraz daha gösterişli bir bindallı arıyorsanız kaftanlar tercihiniz olmalı. Kınanın olacağı mekana girdiğiniz andan itibaren gözler üzerinizde olacaktır. Yüksek yakalı, taşlı ve kabarık kaftanlar tam size göre olacaktır. Açık mekanda bir kına geceniz olacaksa eğer biraz daha tüllü bindallıları tercih edebilirsiniz. Böyle uçuş uçuş bindallınız size kendinizi melek gibi hissettirecektir. Değişik renkteki bindallıları da tercih etmekten sakınmayın. Yeşil, bordo, kırmızı dışında mor, pembe, fuşya, mavi, turuncu ve bu renklerin tonlarındaki bindallılarda 2016’nın en çok tercih edilen bindallı modellerinin renkleri arasında. Ayrıca tüm bu bahsettiklerimiz tesettürlü bindallılar için de geçerli. Sadece ek olarak bindallı ya da kaftanınıza uygun şal veya başörtüsü ayarlamanız yeterli.

Son olarak size bizden bir hatırlatma olsun. Eğer bindallınızın rengine uygun bir organizasyon yaparsanız gerçekten kına gecesiyle tamamıyla bir bütün olarak insanların aklında kalırsınız. Kına kapısı süsleri, gelin koltuğu, arkadaşlarınızın oturacağı yerler, çiçekler vs ne kullanacaksanız sizle uyum halinde olsun. Şimdi size bahsettiğimiz bindallılardan birkaç tanesini gösterelim.

Yorum yapmayacak mısın?