Üst - Alt Giyim

Baharda Neler Almalı, Neler Giyinmeli?

Hepimizin heyecanla beklediği bahar kapımızda, Özlediğimiz güneşli günler için tıpkı evimizde olduğu gibi gardırobumuzda da bahar temizliği yapmanın tam zamanı.

Peki, baharda neler alınmalı neler giyinmeli?

Bahar Aylarında Ne GiyilmeliÖncelikle mevsim bahar olunca renkl
er de baharda açan çiçekler gibi cıvıl cıvıl olmalı. Özellikle açık ve soft renkler tercih edilmeli ve baharın simgesi olan çiçek desenleri unutulmamalıdır. Açık maviler, pudra pembeleri, limon sarıları, su yeşilleri, lilalar ve tabiki olmazsa olmaz beyazlar… Çiçek desenleri geçtiğimiz yılın aksine daha yoğun olarak kıyafetlerde yerini alacağa benziyor.

Baharda sade ve fresh bir stil için elbette pamuklu ürünleri tercih etmekte fayda görüyoruz. Pamuklu ürünler hem sağlığınız hem de rahatlığınız için ideal olacaktır. Her sezon olduğu gibi bu sezon da ipek şallar kıyafetlerimize küçük dokunuşlar yapacak. Düz bir t-shirt, taşlanmış dar bir blue-Jean ve geçtiğimiz yıla damga vuran göz alıcı canlı renkler de tasarlanmış spor ayakkabılar.

Çanta seçiminde ise eski omuzdan askılı çantaların yerini şimdiki sportif ve kullanışlı sırt çantaları almış gibi duruyor. Bu minik ama fonksiyonel sırt çantalarını bu bahar, yaz ve önümüzdeki kış sezonunda da kullanmaya devam edeceğiz. Özellikle lise, üniversite öğrencileri ve genç anneler bu tip çantalara çoktan uyum sağladılar. Yukarıda saydıklarımıza bir de kalın çerçeveli güneş gözlüklerinizi eklediğinizde baharda bir çiçek gibi salınmaya hazırsınız demektir. Ama yine de biz kendimizi garantiye alalım ve baharın sürpriz günlerine karşı bizi koruyacak kullanışlı parçalarımızı da alışveriş listemize ekleyelim.

Kış sezonunda moda olmasının etkisiyle uzun ince salaş ceketlerimizi sandıklarımıza kaldırmadan önce mutlaka içinden bahara en yakın ton ve kumaşta olanını ayıralım. Eğer bu tarz bir ceketimiz yoksa edinelim, tabiri caizse rüzgârlı günlerde kurtarıcımız olacak kendisi. Ardından modası hiçbir zaman geçmeyen ve bana kalırsa da geçmeyecek olan merserize ceketlerimizi gardırobumuzun bir köşesine iliştirelim

Merserize ceketlerinizde de soft renkleri tercih ederseniz baharın tazeliğini daha iyi hissedebilirsiniz. Son olarak bu kara gün dostlarımıza naif ve şirin elbiselerimizi ve babetlerimizi eklemek yerinde olacaktır. Durun bir dakika bahar yağmurlarını nasıl unuturuz? İncecik pamuklu t-shirtlerimizle aniden bastıran sağanak yağmurda ıslanıp hasta olmak istemiyorsak; bahara uygun canlı renklerdeki bir yağmurluğa merhaba demenin tam da vakti.

Hepinize iyi alışverişler… İlkbahar Elbise Trendleri İlkbahar Giysi Trendleri

Yorum yapmayacak mısın?