Üst - Alt Giyim

Bu Yılın Favori Etek Seçimleri

İlkbahar-Yaz sezonuna giriş yaparken bu sene hangi etekler moda sorusu aslında ilkbahar-yaz aylarına girmeye başladığımız andan itibaren hepimizin aklını kurcalayan soruların başında geliyor. 2021 etek modası bizlere geçen sezonlardan farklı olarak midi ve maxi boy eteklerin geri döndüğünü gösteriyor. Yani bu sene dergilerde, vitrinlerde, sokaklarda hatta dolabınızda midi ve maxi etekler görürseniz şaşırmayın! Peki, bu mini eteklerden vazgeçeceğimiz anlamına mı geliyor? Asla! Bu sezon mini etekler de oldukça hareketli. 2021 etek modası ile şaşırtıcı ve farklı olmaya hazır olun!

 Midi Etek Modası

 Mağazaların yeni sezonda çıkardıkları ürünlere baktığımızda, mini eteklerden çok midi ve maxi etekler gözümüze çarpıyor. Midi etekleri hareketlendirmek için, tasarımcılar çoğunlukla yırtmaç detayı kullansa da volan, fırfır ve eteği daha da kabarıklaştıran şifonlar midi eteklere eşlik ediyor. Günlük kombinlere eşlik eden midi eteklere baktığımızda, puantiye ve çiçek baskıları ile yırtmaçlı etekler karşımıza çıkıyor. Ofis kombinleri başlığı altındaki midi eteklere baktığımızda ise, karşımıza daha düz kumaşlar çıkıyor. Fakat bu düz kumaşları daha hareketli hale getirmek için, tasarımcılar volan ve fırfır kullanmaktan çekinmiyor. Maxi boy etekler ise, daha çok yaz aylarında sahil kenarlarında kullanılacak gibi görünüyor. Şu an sezona sürülen maxi eteklerden çoğu keten kumaşlardan, çiçekli baskılardan ve şifonlardan oluşuyor. Denim kumaşı tercih eden tasarımcılar ise midi ve maxi eteklerde düğme ve yırtmaç kullanımıyla hepimizin gözdesi olan denim etekleri alışılmışın dışına çıkarıyor!

 Mini Etek Modası

 Mini etekler yaz aylarında dolaplarımızın vazgeçilmezi olmaya yine devam ediyor. Fakat bu sezon diğer sezonlardan farklı olarak, mini eteklerde düğme ve düğüm detayları, şal desenleri, gipeler, püsküller ve kemerler ile karşılaşıyoruz. Mini etekleri inceledikten sonra, geçmişe doğru bir dönüp baktığımızda düğme detaylı ve minik yırtmaçlı etekler bize 60lar-70ler modasını hatırlatıyor. Diğer yandan, son iki senedir çok moda olan takımlar, mini etek kombinleri dediğimizde karşımıza çıkmaya devam ediyor. Mini etek-crop ceket kombinlerine baktığımızda, düz kumaşları hareketlendirmek için de düğmelerin kullanıldığını görüyoruz. Midi etekler ile çok kullanılmasa da crop ceket ve mini etek kombinleri bu sezonun gözde parçalarından olacak gibi görünüyor. Denim eteklere geldiğimizde ise, mini denim etekleri hareketlendirmek için yırtık ve sökük detaylarının sıkça kullanıldığını görüyoruz.

 Peki, Ya Renkler?

 Son iki sezondan anlaşılabileceği üzere, 2021’de de çok fazla parlak tonlar ve pastel renkler karşımıza çıkacak. Mini, midi ya da maxi etek boyu fark etmeksizin, düz eteklere baktığımızda çok fazla pastel renk göreceğiz. Denim eteklerde de mi? Evet, denim eteklerde bile pastel renkler göreceğiz. Hatta eteklerimizde pastel renkler kullanılmamış olsa bile, vitrinlerde etek kombini yapılırken eteğin rengi, baskısı ya da kumaşı ne olursa olsun, kombin tamamlayıcısı olarak pastel renklerin kullanıldığını göreceğiz.

Yorum yapmayacak mısın?