Saç Modelleri

Buğday Tenlilere Hangi Saç Rengi Yakışır?

Ten rengine göre saç rengi seçimi son derece önemli bir kavramdır. Çünkü saç renginiz teninizle uyumlu olmadığı vakit ortaya yapay ve görünümde rahatsız edicilik gözlemlenmektedir. Her saç renginin her ten rengi ile uyuşmadığını biliyoruz. Bunun sonucunda seçmiş olduğumuz saç renginin güzelliğimizi arka plana atmaması için ten rengimize uygun olanını tercih edip son derece güzel bir renk tonlaması ile güzelliğimizi ön plana çıkarabiliriz.

Buğday Tenliler için Saç RenkleriTen rengimizi belirlemek için ten rengimize uygun takılar denemeliyiz. Bu esnada takmış olduğumuz takı ile ten rengimize uyum sağlayan saç rengini daha kolay bulabilmekteyiz.

Ten rengi sıcak ve soğuk ten rengi olarak 2′ ye ayrılmaktadır. Sıcak ten renginde sarı ve altın soğuk ten renginde ise mavimsi renk tonlamaları mevcuttur.

Ten rengini bilmeyen ve çözümleyemeyen bayanlar için genellikle ikisinin arasında bir renk tonlaması hakim olduğunda dolayı buğday tenli denilmekte.

Buğday tenlilere ne yakışır?

Hangi saç rengi tonlaması buğday tenli kadınlar için uygundur bir bakalım;

Yüz yapısının ve saçlarının uyguladığı işlemler doğrultusunda ön plana çıkamaması buğday tenli bayanlar için inanılmaz zor bir durumdur.

Tercih etmeleri gereken renk tonlaması başlıca karamel, kumral, siyah, kızıl ve fındık kabuğu rengi olmakta. Mevsime göre cilt tpimize dikkat etmeli ve eğer buğday tenli bir bayan isek ve cildimiz bronzlaşmaya müsait bir yapıda ise o vakit daha açık renk tonlamalarını tercih etmelisiniz.

Yorum yapmayacak mısın?