Abiye Modelleri

Helenistik Dönem Abiye Elbise Modelleri

Abiye elbise modelleri kadınların en zor seçtiği modellerden biridir. Beğenilme duygusu bütün kadınlarda çok fazla olduğu için gittikleri yerlerde en güzel kendileri görünmek isterler. Bu nedenle abiye elbise alışverişleri diğer alışverişlerden çok daha uzun sürer. Özellikle de düğün, nişan ve balo gibi çok özel günler varsa hazırlıklar neredeyse bir ay önce başlar ve son gün anca biter.

Helenistik Elbiseler

Abiye elbise modelleri denildiği zaman son zamanlarda akla ilk gelen Helenistik dönem abiye elbise modelleridir. Özellikle yabancı dizilerde o dönemleri konu alan sahnelerin olması ve oradaki kadınların giyimleri saç tarzı kadınları çok etikler ve o güzelliği kendilerinde hissetmek isterler. Helenistik dönem abiye elbiseleri genellikle uzun tercih edilmektedir. 0 kol, V yaka şeklinde ve aşağı doğru pile detayları sık elbiselerdir. Hatta bakıldığı zaman sık pileli bir perdeden yapılmış havası yaratırlar. Diğer elbiselerin aksine yırtmaçları yandan ya da arkadan değil, tam ortadan ve derin olarak tercih edilir.

Helenistik dönem abiye elbise modelleri tek başına star bir parça olduğu için kombin etmek oldukça kolaydır. Fakat dikkat edilmesi gereken şeyler atlanılırsa, elbisenin bütün çekiciliği ortadan kalkar. İlk dikkat edilmesi gereken sade bir çanta ve ayakkabı kullanılmasıdır. Diğer dikkat edilmesi gereken ise saç tarzıdır. Daha doğal bukleler tercih edilmelidir. Eğer gidilecek yere çok abartı kaçmayacaksa papatyalardan detaylarda eklenebilir.

Helenistik Elbiseler

Helenistik Dönem Elbiseler

Çok güzel sade bir kıyafet daha…

Eski Uygarlık Kıyafetleri

Bel kısmındaki renk geçişiyle davetlerde dikkatleri üzerinize toplayabileceğiniz bir model…

Helenistik Elbise Modelleri

 

Yorum yapmayacak mısın?