Saç Modelleri

Kendi Ten Rengine Göre Saç Rengini Belirleme

Ten rengine göre saç rengini belirlemek son derece önemlidir. Saç renginizin ten renginiz ile uyumlu olmaması cilt kusurlarını gün yüzüne çıakrmakla beraber daha bir çok olumsuz etmeni de bir arada bulundurmaktadır. Stil bakımından rahatsız edici bir görünüm oluşmaması için tercih ettiğiniz saç rengi ten renginiz ile uyumlu olmalıdır.

Özellikle renkli dünyayı seven kadınlar için ten ve saç rengi uyumu ince bir ayrıntıdır. İlk olarak ten renginizi bilmeniz gerekmektedir. Bunun dışında mevsimsel olarak ten renginizin değişime uprayıp uğramadığı da oldukça önemli.

Ten Rengine Göre Saç Rengi Belirleme | Yaşam Tonu

Sabit olarak saç renginizi onayladıktan sonra ten renginize uygun bir seçim olmaz ise o vakit açıcı ve benzeri boya maddeleri ile tekrar bir işlem daha yapıp saç renginizi istediğiniz renk tonlamasında uygulayabilirsiniz.

Boyama işlemleri saçınızı çok çabuk yıpratacaktır. Bu işlemlerin sonrasında muhakkak koruyucu şampuan ve kremleri temin ediniz. Saç renginizin soluklaşması veya boyanın kısa süre içinde aksaması gibi durumlarda örnekle açıklayacak olursak;

Beyaz tenli kadınlar için genellikle koyu renk tonlamaları uygun görünmektedir. Daha marjinal bir görünüm oluşturmak için siyah renk tonlamasını tercih ettiğinizde boya bir kaç gün sonra akıyor ve eski saç renginiz belirmeye başlıyor ise o vakit ten renginizle saç renginiz arasında uyumsuzluklarda ortaya çıkacaktır.

Bazı renk tonlamaları özel işlem gerektirirken bazıları ise sadece markette satılan boya ürünleri ile uygulanarak oldukça güzel bir görünüme bürünmemizi sağlamaktadır.

Burada saç ve ten uyumunu dikkate alıp saç yapımız ve boyama işlemi ile ilgili muhakkak bir kuaförden yardım almamız gerekmektedir.

Yorum yapmayacak mısın?