Saç Modelleri

Krepeli yarım toplu saç modelleri nasıl yapılır?

Evde hemen hazırlanıp dışarıya çıkmanız gerekiyor. Kıyafetiniz gayet güzel tamamlandı, ayakkabı ve çanta da tamam. Çıkmadan önce şöyle bir aynaya bakmak istediniz. Fakat o da ne? Saçınız hala hazır değil! Acaba sıkı bir atkuyruğu mu yapsam? Bol bir şekilde örsem mi aşağıya doğru? Ya da salaş her zaman tercihimdir saçlarımın hepsini salıp mı gitsem?

Dış görünümün en önemli parçalarındandır saçlarımız ve şekilleri. Kısa, uzun, dalgalı, düz, kıvırcık. Hepimizin saçları ve doğal halleri birbirinden farklılık gösterir. Saça şekil vermede en önemli püf nokta saçın yapısını bilmekten geçer. Saçın yapısı bilindikten sonra ise ister spora gidelim ister şık bir davete gidelim, uygun modeli kısa zamanda bulabiliriz.

Krepeli yarım toplu saç

Bu yazı dizimizde sizlere krepeli yarım toplu saç modeli nasıl yapılır, bunu anlatacağız. Saç modelinin yapımına geçmeden önce krepenin nasıl ve neden uygulandığına değinelim. Krepe bazı saç modellerinin yapımında gerekli bir işlem olabilmektedir ve eskiden beri uygulanmaktadır.

Saçın bazı açık veya seyrek bölgelerine krepe uygulamak o bölgeyi daha gür ve güçlü göstermeye yarayacaktır. Krepe, saçın bazı bölgelerinde ince bir tarak yardımıyla tellerin aşağıdan yukarıya doğru sıyrılarak kabartılmasıdır. Krepe yapılan saçları geriye doğru atarak üzerinden aynı ince tarakla düzeltmek gereklidir.

Saçın yarım toplanması ise bazı modellerde spor bir görünüm oluştururken, krepe kullanarak yardım alındığında ise şık bir görüntü ortaya çıkacaktır. Örneğin saçı krepelemeden düz fön üzerinden yarım bir şekilde arka tarafta ortadan toplarsak spor bir saç modeli elde etmiş oluruz. Fakat saçın tepe kısmına hafif bir şekilde yukarıda anlattığımız gibi krepe yapıp, saçın ön kısmını bir parça fönleyip arkada toplarsak gayet şık bir model elde etmiş oluruz.

Sonuç olarak krepeli yarım toplu saçın yapımını şu şekilde sıralayıp özetleyebiliriz: İlk olarak başımızın tepe kısmından bir tutam saç alalım. Saçı yukarı kaldırıp ince bir tarakla telleri aşağı doğru sıyıralım. Daha sonra bu işlem bitice saçı geriye doğru atıp üzerinden düzeltelim. Saçımızın önünü ortadan ya da isteğe göre yandan ayırdıktan sonra elimizde tuttuğumuz iki parça saçı arkada birleştirelim.

Burada bizim önerimiz, bu birleştirdiğimiz tutamlara şık bir toka takmaktır. Son olarak ise isteğimize göre saçımızın alt kısımlarını düzleştirebilirsiniz ya da yine benim önerime göre aşağılara hafif dalgalar verebilirsiniz. Evet, kızlar şimdi size bu basit modeli uygulamak kaldı, hepinize kolay gelsin.

Yorum yapmayacak mısın?