Kadın Ayakkabıları

Rugan Ayakkabı Kullanmanın İncelikleri

İnsanların hayatları boyunca en çok aldıkları şeylerden biri de ayakkabılardır. Bugün alınan siyah deri bir ayakkabı belki birkaç hafta belki de birkaç ay sonra yerini kırmızı dolgu topuklu bir ayakkabıya, kırmızı dolgu topuklu ayakkabı spor ayakkabıya, spor ayakkabı da rugan bir ayakkabıya kaptırır. Giydiğimiz kıyafetlere göre farklı tarz ve modellerde ayakkabılar tercih ederiz.

Rugan Ayakkabı

İnsanlar için ayakkabı lüks değil aksine bir gerekliliktir. Kimi bir ayakkabıyı yıllarca giyer, kimi ise ayda bir ayakkabısını yeniler. Kıyafetlerden sonra ikinci sırayı tabii ki de ayakkabılar alır. Ki bu durum bazılarımız için tam tersi bir halde de olabilir. Erkeklere nazaran kadınlar ayakkabı seçimi konusunda daha hassastırlar. Günümüzde; “Spor ayakkabı mı tercih edersin yoksa klasik ayakkabı mı?” sorusu gereksizdir. Artık her evin dolabında hem spor ayakkabı vardır hem de klasik ayakkabı. Yoksa da bence olmalıdır.

 

Öyle bir ayakkabı olsun ki; hem şık, hem rahat, hem de kullanışlı.Sizin aradığınız ayakkabı; hiçbir dönem modası geçmeyen rugan ayakkabılar olabilir mi acaba?Kadınların en çok tercih ettiği, şıklığıyla göz kamaştıran ayakkabılar.. Rugan ayakkabıların her ortamda kullanılabilir modelleri olduğu gibi erkeklerin damatlıklarının da vazgeçilmez tamamlayıcılarıdır.

 

Rugan bir ayakkabı uzaktan “ben buradayım”der. Ama rugan ayakkabı kullanmanın incelikleri vardır. Rugan ayakkabılar öylesine alınıp da bir köşede bekletilecek türden ayakkabılar değillerdir. Rugan ayakkabılar diğer ayakkabılara nazaran çok farklıdır, çünkü göz alıcıdır ve her daim parlak olmak zorundadır. Rugan ayakkabılarınız varsa temizliğini gözünüzde hiç büyütmemelisiniz. Ayakkabınızı temizlemek için nemli bir bez yeterli olacak, ayakkabınız parlaklığını tekrar kazanacaktır.

Rugan Ayakkabı Modelleri

Nemli bezin yeterli gelmediği durumlarda ise; ayakkabınızı limon suyuyla korkmadan silebilirsiniz.”Rugan ayakkabı aldım ama uzun süre kullanmak istiyorum” diyorsanız, size tavsiyem ayakkabılarınızı arada bir dinlenmeye bırakın. Rugan ayakkabılar hoş ve şık göründüğü kadar da narindirler. Şıklığını korumak vurma ve sürtmelere dikkat etmekten geçer. Her gün rugan ayakkabı giymek istiyorsanız da birkaç çift almanız ayakkabılarınızın dinlenme sürelerini arttıracağından daha uzun ömürlü olur.

 

Rugan ayakkabı kullanırken özen göstermeniz gereken diğer bir nokta ise; soğuk ve sıcaktır. Rugan ayakkabıların soğuğu sevdiği söylenemez. Zamanla üzerlerinde çatlaklar oluşmaya başlar ki bu da sizin açınızdan hoş bir görüntü oluşturmaz. Çatlaklar oluşan rugan ayakkabınızı tabii ki bir köşeye kaldırmayacaksınız çünkü bunun da bir çözümü var. Ayakkabılarınızı bir süre sıcak su buharında bekletip ardından vazelin veya Hint yağı ile silerseniz çatlakların azaldığını görebilirsiniz. Bunlarla uğraşamam diyenler için de özel olarak satılan bakım ürünlerini tavsiye edebilirim.

Rugan Ayakkabılar 2016

Gelelim rugan ayakkabılarla kombin edilecek kıyafetlere. Siz en sade şekilde giyinin gerisini şıklığıyla büyüleyen rugan ayakkabınıza bırakın o her şeyi halleder. Rugan ayakkabılar zaten parlak olduğu için mümkün olduğunca sade giyinmeniz gerekir. Rugan ayakkabıların en büyük avantajlarından biri de; hem günlük hem de özel günler için hazırlanmış modellerinin oluşudur. Özel günlerde tercihiniz rugan ayakkabı ise çantanızı da rugan seçmeniz şıklığınıza şıklık katacaktır. Siz ayakkabınıza gerekli özeni gösterirseniz o da sizi girdiğiniz ortamın gözdesi haline getirecektir. Kısacası bayanlar kadar erkeklerin de tercihlerinin ön sıralarında bulunan rugan ayakkabılar şıklığın tamamlayıcısı değil, şıklığın ta kendisidir.

 

Yorum yapmayacak mısın?