Güzellik Önerileri

Sağlıklı Saç Uzatma Yöntemleri

Saçlarınız tarzınızı oluşturan en önemli kısımlardandır. Giyim şeklinize göre saçlarınıza şekil vermek en etkili moda unsurlarından biridir. Kimi zaman saçımız istediğimiz şekle girmeyecek kadar kısadır. Bu durumda elinizde bir sihirli değnek olmasını ve saçlarınızı kısa sürede uzamasını istersiniz. Bu yazımızda hızlı saç uzatma yöntemlerini paylaşaşacağız.

Yumurta Akı Yöntemi

Yumurta Akı Saç Uzatma Yöntemi

Hızlı saç uzatmanın en basit yöntemi yumurta akıdır. Kırdığınız yumurtanın sarısı ve akını ayırıp, beyazını saçınıza sürüp bir folya yardımıyla saçlarınızı çevreleyin. Birkaç saat sonunda folyoyu açıp saçlarınızı güzelce arınana kadar yıkayın. Korkmayın! Bu yöntem saçlarınızda herhangi bir koku bırakmayacaktır.

Saçların Bolca Taranması Yöntemi

Saç Tarayarak Saç Uzatma

Saç taramasında kafanızın her tarafına masaj yapıyorsunuz ve bu masaj kan dolaşımını hızlandırdığından saç köklerinizin daha iyi beslenmesini sağlayacaktır. Bu beslenme sayesinde saçlarınızın gücü artacak hemde daha hızlı uzayacaktır. Ufak bir hatırlatma yapmak istiyoruz; kullandığınız tarağın iyi seçilmesi gerekmektedir.

Yağ Karışımlarıyla Yapılan Kürler

Baharatçılardan alacağınız yağlar ile kendinize çok kaliteli karışımlar hazırlayabilirsiniz. Argan, Biberiye, lavanta, kakao, kekik ağacı, sedir ağacı yağlarından faydalanabilirsiniz. Bu yağları hafif ısıtıp saç dibinize masaj yapıyor şeklinde yediriniz. (Not: kötü koku bırakabiliyorlar.)

Patates Suyu, Yumurta, Bal

Biliyoruz ki bu karışımlar sizler için çok zor olacak uygulamalar fakat saçlarınızı inanılmaz şekilde güçlendirip hızlı uzamalarını sağlayacaktır. Bu kürleri karışımları çalışıyorsanız izin gününden bir gece önce uygulayabilirsiniz.Haşlanmış patates suyu, Bal, yumurta sarısını karıştırarak başlıyoruz. Karışımımızı saç diplerinden başlayar yukarıya doğru sürüyoruz; bu karışım sizlerde nemli ve canlı saçlar oluşturacaktır.

Aloevera Saç Bakımı

Her derdin devası aloe vera; hem cilt bakımında hemde saç bakımında sizlere fayda sağlayacak bir karışımdır. Yarım veya tam tatlı kaşığı bal, 1-2 çorba kaşığı limon ve bir fincan aloe vera ile güzelce karıştırıyoruz. Bu karışımı saçlarımıza sürüp 35 – 45 Dk arasında bekletiyoruz. Daha sonra güzelce yıkıyoruz; bu karışımı düzenli aralıklarla yapmanız, canlı, uzun ve güzel saçlara sahip olmanızı sağlayacaktır.

Sağlıklı Saç Uzatma

Saç Şekillendiriciler’ den Uzak Durun

Her şeyin doğalı ve güzeli sağlıklı olduğu için sizlerinde kullandığı; Maşa, Fön makinası, Kurutma makinası ve düzleştiriciler saçlarınızı yıpratmaktadır. Mat bir saç yapısı ve çok kolay kırılgan yapısına sebep olan bu teknoloji ürünlerinden elinizden geldiği kadar uzak durmanızı öneririz. Bu cihazlar arasında en vazgeçilmezi Saç kurutma ve düzleştirici makinelerdir. Sizlere tavsiyemiz saçlarınızı güzel bir havluyla kurulamanız ve saçlarınızın doğal haliniz sevmeniz olacaktır.

Saçınızı Sık Sık Boyamaktan Kaçının..!

Günümüzde kadınların vazgeçilmezi olan saç boya yöntemi saçlarınızın düzenli olarak kimyasalların saldırısına maruz bırakmaktadır. Dikkatli olunmadığı takdirde bayanlarda kelliğe dahi yol açabilmektedir. Sizlere her zaman doğalı ve kendimizle barışık olmayı tavsiye ediyoruz.

Yorum yapmayacak mısın?