Güzellik Önerileri

Sağlıklı ve Zinde Olmak İçin Yapılması Gerekenler

Vücudumuzun dinç ve sağlıklı olması için neler yapılmalıdır? Aslında yapacağımız işlemler hayatımız boyunca olan temel kurallardır. Biz bu kuralları yerine getirirsek sağlıklı bir birey olabiliriz. Gelelim o temel kurallarımıza;

Dus Alma

Sağlıklı olmamız için gereken ilk kural temizliğimize dikkat etmemizden geçer. Banyo yapmak gün içinde vücudumuzda biriken ve çoğalan kirlerin çıkmasını sağlar. Bu yüzden sağlıklı olmak için banyo temizliğine büyük ilgi göstermemiz gerekir. Tırnaklarımızı fazla uzatmadan kesmeliyiz bunun nedeni ise uzun ve bakımsız olan tırnakların içerisine kir dolmaktadır. Günlük işlerinizi yaparken bunu görmüyoruz ve düşünemiyoruz.

Uyku Düzeni

İkinci kural ise uyku düzenimizden geçiyor. Sabahları çok erken uyanıyorsak gece çok geç bir saatte yatılmamalıdır veya tam terside olabilir. Uyku düzensizliği başlı başına sorun oluşturarak sağlımıza büyük bir etki taşır.Yediğimiz yiyeceklere dikkat etmeliyiz. Her gün fastfood yiyiyorsanız bunlardan kaçınmalısınız. Meyve tüketmek sağlığımız açısından önemlidir fakat meyveyi tüketmeden önce mutlaka 30-40 saniye arası meyvemizi yıkamalıyız. Meyvenin sağlıklı olduğunu düşünüpte çok fazla tüketmemeliyiz. Örnek mandalinanın içinde asit bulunur bu meyveyi çok tükettiğimizde midemizdeki asit sayısı yükselir ve bu yükselme karın ağrılarına kadar yol açabilir.Sigara ve alkolden uzak durunmalıdır. Sigara içinde binlerce hatta milyonlarca zehiri vücudumuza entegre eden bir üründür. Yapılan araştırmalar zaten sigara ve alkolün vücudumuza sağlıklı gelmediğini söylüyor.

Yorum yapmayacak mısın?