Güzellik Önerileri

Bahar Yorgunluğu Belirtileri ve Kurtulma Önerileri

Bahar geldi ve hepimizin üstünde bir ağırlık ve yorgunluk var.Benimde yaşadığım son günlerde bitkinlik halleri bahar yorgunluğuna olan araştırmalarımı sıklaştırdı.Bu bağlamda nedenlerini araştırdım.Biraz bunlardan ve uzmanların görüşlerinde bahsedeyim.Bahar aylarında yaşanan bitkinlik ve yorgunluk hissi bir çoğumuzun yaşadığı hislerden.

Bahar Yorgunluğu

Bahar Yorgunluğu Belirtileri

Yaşam kalitesini düşüren bahar yorgunluğuna kışın alınan ağır besinlerin neden olduğunu biliyor muydunuz?

Kışın tüketilen etli ve yağlı besinler bahar aylarında yorgunluk olarak geri dönüyor.Bahar yorgunluğunun tipik belirtileri ise yorgunluk, bitkinlik, mutsuzluk, uykusuzluk ve halsizlik.

Bahar Yorgunluğundan Kurtulma

Uzmanların ağırlık görüşü sebze tüketimi. Et ve yağlı yemeklerden bu aralar uzak durmanız.Ayrıca yaşamın daha doğrusu kaliteli yaşamın olmazsa olmazı spor.Günde 15 ile 30 dakika arası yürüyüş ve egzersiz yapmakta çok önemli. C, D ve E vitaminleri içeren besinler bol miktarda alınmalı.Uzmanlara diyet hazırlatıp bu diyetlere de uyabilirsiniz.Tabi bu diyetleri mutlaka bir uzmana danışmalısınız.Diyet olayına girecekseniz faydasını ancak uzman birinden danışarak görebilirsiniz bunu da unutmayın.

Yorum yapmayacak mısın?