Güzellik Önerileri

Cildi Güzelleştiren Gece Maskesi

Cilt bakımına önem veren bayanlar için bu yazımızda gece maskesi tariflerini paylaşacağız. Ev ortamında hazırlanan gece maskeleri; temiz bir cilde uygulanmalı, maskeyi sürmeden önce cilde masaj yapılmalı ve nazik bir şekilde cilde sürülmelidir. Göz çevresi için farklı bir bakım maskesi uygulamanızı sizlere öneriyoruz. Aşağıda yer alan bitkisel gece maskesi tariflerini her gün düzenli olarak ve bir buçuk ay süre ile uygularsanız, etkili bir cilt bakımı yapmış olursunuz.

Gece Maskesi

Yumurta ile Hazırlanan Gece Maskesi

2 çay kaşığı nemlendirici yüz kreminin içerisine bir tutam tuz, bir yumurta sarısı ve on damla A, D ve E vitamini ilave edin. Maskeyi yatmadan önce cildinize uygulayın ve sabahları yüzünüzü soğuk su ile yıkayın.

Zeytinyağlı Gece Maskesi

2 yemek kaşığı yağlı peynirin üzerine bir yemek kaşığı ısıtılmış zeytinyağı ilave edin. 1 yemek kaşığı süt ve bir tutam tuz da ekledikten sonra, maskeyi güzelce karıştırın ve yüzünüze sürün. Sabah uyanınca maskeyi cildinizden soğuk yeşil çay veya su ile arındırabilirsiniz.

Kakao Yağı ile Hazırlanan Gece Maskesi

Bir çay kaşığı kakao yağını suda ısıtın ve üzerine birer çay kaşığı jojoba, badem, kayısı yağı ekleyin. 2 çay kaşığı da zeytinyağı ekledikten sonra, güzelce karıştırın. Maskeyi gece yatmadan önce cildinize sürün. Sabah uyanınca, soğuk su ya da yeşil çay ile cildinizden arındırın.

Yorum yapmayacak mısın?