Çanta - Aksesuar Modası

Dünyanın En Pahalı Çantaları

Dünyanın en pahalı çantalarını sizler için bulduk. Milyon dolarlara satılan bu çantaları kola takmak cesaret istese gerek 🙂

1 ) Mouawad 1001 Gece Elması

Mouawad 1001 Gece Elması

Erkekler kadınlara ne hediye alacağı konusunda sık sık endişeye kapılırlar. Siz onlara yardımcı olun ve sevgilinizden bir çanta isteyin. Şöyle kalpli olsun, 18 ayar altından yapılsın ve üzerinde 381.92 karat değerinde 4517 Elmas bulunsun.  Sevgiliniz biraz maddi olarak sıkışabilir ama sizin için değer değil mi? Fiyatı ise sadece 3.800.000 Dolar. Evet bu hediyeye sahip olursanız ki pek heveslenmeyin Guiness rekorlar kitabına da girmiş sayılırsınız çünkü dünyanın en pahalı bu çantası Guiness rekorlar kitabına girmiştir.

2) Hermes Chaine d’Ancre

Hermes Rose Gold Crocodile or Diamond Birkin Bag – $1.9 million

 

Bu değişik tasarımı olan çantanın pahalı olmasının sebeplerinden biri dış yüzeyinin beyaz altınla kaplı olmasıdır. Bunun yanı sıra 1160 tane Elmasın da bu fiyatta etkisi yadırganamaz. Fiyatı ne kadar mı? 2.000.000 Dolar. Bu tasarım iki yıl içinde sadece 3 kez üretilmiştir. Bu da onun bir diğer eşsiz çanta olma özelliğidir.

3) Hermes Rose Gold, Diamond Birkin ve Kelly Çantaları

Hermes Rose Gold Crocodile or Diamond Birkin and Kelly Bag – $1.9 ...

Sadece seçkin kişilere satılan bu çantanın fiyatı 1.900.000 Dolar. İki farklı çeşidi olan bu çanta 11 Bin elmasın iç içe geçirilmesiyle oluşturulmuştur.

4) Hermes Birkin Ginza Tanaka Çanta

Chanel Classic Diamond Forever Handbag - $261,000 mil ou R$519,39 ...

2 bin elmas ve platinden yapıldığı için çantanın fiyatı 1.900.000 Dolardır. Japon bir tasarımcı tarafından yapılmıştır. Bu çantanın diğer çantalardan farkı ise çantanın sapının kolayca çıkarılıp kolye ya da bileklik gibi takı yapılabilmesidir. Ayrıca çanta dışında kullanılabileceğiniz bir özelliği daha armut şeklinde çıkarılıp ayrıca kullanabilinen bir elmasa sahip olmasıdır.

5) Hermes Rouge H Porosus Çanta

Hermes Rouge H Porosus Çanta

 

Dünyanın en pahalı çantalarından biri de bu çantadır. Otantik timsah derisinden yapılan bu çantanın fiyatı 1.900.000 dolardır. Sayısız elmas ve 18 ayar elmastan yapılan bu çantanın isteyeni tahmin edebileceğiniz gibi çok. Yalnız herkese kısmet olur mu orası düşünülür.

6) Chanel Diomand Forever Kalsik Çanta

Chanel Diomand Forever Kalsik

Kadınların çoğunda bilindiği gibi bir Chanel tutkusu vardır. Yalnız bu çanta Chanel’in en iyi son ürünlerinde biri. Dünyada sadece 13 tane bulunmaktadır. Fiyatının 261.000 dolar olmasının sebebi ise 18 ayar altın, timsah derisi ve 334 adet elmas kullanılmasıdır.

7)Urban Satchel Louis Vuitton Çanta

Urban Satchel Louis Vuitton Çanta

Bu çantanın tasarımı diğer çantalara göre biraz daha farklı. Bir kentin çöp olarak bilinen objelerinden esinlenerek tasarlanmıştır. İtalyan derisinden yapılmıştır. Dünyada sadece 14 tane bulunan bu çantanın fiyatı ise 150.000 dolardır.

8)Hermes Mat Timsah Birkin Çanta

Hermes Mat Timsah Birkin Çanta

Hermes’in özel ürünlerinden biri de otantik timsah derisinden yapılmış olan bu çantadır. 30 cm’lik elmas tokalarla süslüdür. 10 karatlık beyaz elmasta bu çantanın fiyatının 120.000 dolar olmasını sağlamıştır. Dünyada nadir bulunabilen çantalar listesinde yerini almıştır.

9)Lana Marks Kleopatra Çanta

Lana Marks Kleopatra Çanta

Kırmızı halı çantaları olarak da bilinen bu çanta egzotik deriden yapılmıştır ve elmaslarla çevrelenmiştir. 18 ayar beyaz altından yapılması da fiyatının 100.000 dolar olmasının nedenlerindendir. Bu çantayı çok isteyip almaya kalksanız bile sınırlı sayıda üretildiği için alma ihtimaliniz biraz zor.

10)Leiber Precious Rose

Leiber Precious Rose

Dünyanın en pahalı çantaları arasında olan bu çantanın tasarımı bayanları kendine âşık ediyor. Diğer çantalara göre farklı bir tasarımı olan çanta 42,56 karat elmastan, pembe safirden ve turmalinden oluşmaktadır. Çanta reklama dahi gerek duyulmadan satıldığı için ona sahip olmak çok zor görünüyor. Bu arada unutmadan fiyatı da 92.000 Dolar.

11)Hermes Graphite Timsah Derisi Çanta

Hermes Graphite Timsah Derisi Çanta

Timsah derisinden yapılmış olan bu çanta kadınları zarafetiyle kendisine hayran bırakmakta. Açık arttırmayla son olarak 85.000 dolar olarak satılmıştır. Diğer çantalara göre daha ucuz değil mi?

12)Louis Vuitton Tribute Patchwork Çanta

Louis Vuitton Tribute

Diğer çantalara göre görüntüsü daha az estetik olmasına rağmen çok tercih edilen çantalardan biri olmuştur. Beyonce bu çantayı vitrindeyken keşfetmiştir. Yani anlıyoruz ki fiyatının 52.500 olması ne altından ne elmastan sadece çantanın hikâyesinden.

Yorum yapmayacak mısın?