Gelin Modası

Kına Gecesi Trend Saç Modelleri

Kına geceleri gelinler ve düğüne gelen yakınları için en özel günlerden biridir. Kıyafetler, saçlar makyajlar günler öncesinden denemeleri yapılarak belirlenir. Özellikle de kuaförlerde denemeler yapılarak önceden nasıl göründüğünün provaları yapılar. Yapılan kına gecesi trend saç modelleri arasından en yakışan seçilir ve karar verilir.

kına gecesi trend saçlar

Kına gecesi için saç modelleri seçilirken kıyafetlere göre karar verilmesi gerekir. Çünkü her kıyafete uygun saç modeli farklıdır. Yapılan saç tek başına çok güzel dursa ve yaptıran kişiye yakışsa da giyilen kıyafet ile birbirine uymadığından bütün şıklık gidebilir. Örneğin, giyilen abiye kıyafet kayık yaka tarzında ise saçların omuzlara salınmaması yukarda toplanması ve düğün topuzu kadar şık olmayan dağınık topuzlar kullanılabilir. Eğer öpücük yaka tarzında bir elbise tercih edildi ise saçlarda salık bırakılarak yapılan modeller tercih edilmelidir. Derin wag, sık wag ya da maşa yapılabilir.

Kına gecesi trend saç modelleri bir de bindallı tarzı yöresel kıyafetlerde kullanılabilir. Şalvarlı bindallı modelleri ya da etekli bindallı modellerinin saç için en önemli kısmı üst kısmıdır. Eğer yaka kısmı daha kapalı ise saçlara fön çekilerek içlerinden farklı renklerde ipler ile örgüler eklenebilir. Yaka kısmı daha açık ise de dağınık topuz ve dalgalı maşa yapılabilir.

 

Yorum yapmayacak mısın?