Erkek ve Çocuk Modası Üst - Alt Giyim

Ortaokul Mezuniyet Elbiseleri

Okulun en güzel ve en şık kızı olmak şüphesiz ki her genç kızın arzuladığı kavramlardan bir tanesidir. Özellikle yıl sonu balolarında bu kavram bir yarışa dönüşür ve hem şık hem de popüler olmak için elimizden geleni yapar o baloya son derece şık ve göz kamaştıran bir kıyafetle gideriz.

Mezuniyet elbisesi seçiminde ilk olarak kısa modelli mezuniyet elbiseleri mi yoksa uzun mezuniyet elbiseleri mi buna karar vermeliyiz. Sonrasında tarzınızı yansıtacak nitelikte hangi renk tonlamalarından hoşlanmaktaysanız o renklerde size en çok yakışacak olan elbise modelini tercih etmelisiniz.

En fazla rağbet gören mezuniyet elbiseleri uzun olmaktadır. Lakin bu seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer ayrıntı da boyunuz ve kilonuz olmakta. Fiziksel olarak vücut tipinize uygun kıyafet seçiminde bulunduğunuz vakit tercih ettiğiniz ürün üzerinizde çok daha şık duracaktır.

Örnek ile açıklayacak olursak ten rengimize aykırı bir renk tonlaması seçtiğimizde bu kıyafetimizin yanında ten rengimizin daha soluk durmasına sebep olacaktır. Boy seçimi konusunda ise kısa boylu bir bayan isek seçmiş olduğumuz uzun mezuniyet elbisesi tercih ettiğimizde olduğumuzdan daha kilolu gözükmemize sebep olmaktadır. Bu yüzden tercih yaparken çevremizdeki kişilere danışmalı veya hangi kıyafet modeli hangi fiziksel özellikteki kişilere yakışır bunu iyi saptamalıyız.

Yorum yapmayacak mısın?