Çanta - Aksesuar Modası

Papatyadan Taç Nasıl Yapılır?

Yaz aylarının gelmesi ise her yer yeşillenmeye başlar ve kışın kasveti bir anda dağılır. Özellikle kıştan çok bunalmış ve evde vakit geçirmek istemeyen kişiler tatil zamanlarında kendilerini piknik alanlarına atarlar. Piknik alanlarında ise en çok yetişen çiçek papatyadır. Birinin ekmesine gerek kalmadan, kendiliğinden yetişen bir doğa harikasıdır.
İnsanlar papatya gördüklerinde genellikle akıllarına yapraklarından seviyor – sevmiyor yapmak gelir. Ne kadar batıl bir anlayış olsa da seviyor çıktığında sevinip, sevmiyor çıktığında mutsuz olurlar. Birde papatya görüldüğünde akla direk taç yapmak gelir. Yazın giyilen güzel beyaz elbiseler üzerinde beyaz papatyalardan yapılmış bir taç çok güzel görünür. Bazı insanlar çocukluğundan beri yaptığı için kolayca yapar fakat bazıları papatyadan taç nasıl yapılır diye düşünür.

Papatyadan Taç Yapımı

Papatya Taçı Nasıl Yapılır
Papatyadan taç yapmak aslında oldukça kolaydır. Önemli olan tek nokta papatyaları toplarken saplarını uzun tutmaktır. Bir demet papatya toplandıktan sonra daha canlı görünenler arasından seçilir. Daha sonra iki tanesi alınır ve örgü şeklinde saçları birbirine dolanır. Daha sonra ayı şekilde diğerleri de eklenerek elde edilebilir. Fakat yaparken dikkat edilmesi gereken bir daha vardır. Papatyaların yaprakları! Papatyaların yaprakları oldukça narin olduğu için saplarını örgü şeklinde birbirine dolarken ezilebilir ya da kopabilirler. Sadece birkaç tanesinde olsa göze çarpmaz. Fakat çoğunda olursa taç bittiği zaman yıpranmış ve eski bir taçmış gibi görünür.

Videolu Anlatım

Yorum yapmayacak mısın?