Gelin Modası

Gelin Saçının Yükseleni: Salık Saç Modelleri

Gelinlik giymek kadınların hemen hemen hepsinin en büyük hayali ve sadece bir kez giyildiği düşünüldüğü zaman o günler kadınlar için özel günlerdir. Düğün tarihi belli olduğundan itibaren gelin adaylarını tatlı bir telaş kaplar. Düğünün nerde olacağından tutun, ilk dans şarkısının ne olacağı bile ince ince düşünülerek karar verilir. Fakat en çok düşünmeleri gereken giyecekleri gelinlik modelleri ve saçlarını nasıl yaptıracaklardır.

Salık Saç Modelleri 2016

Gelinlere Salık Saç

Gelin saçı denildiği zaman kadınların zevklerine göre çok farklı modeller ortaya çıkmaktadır. Fakat son zamanlarda gelin saçının yükseleni: salık saç modelleri en çok tercih edilen modellerdendir. Fakat saç genellikle giyilen gelinliğe göre karar verilir. Eğer gelinliğin yakası çok açık ya da çok kapalı ise gelinin saçlarını topuz yapması gerekir. Fakat öpücük yaka ya da Fransız model gelinlikler tercih edildiğinde gelin saçının yükseleni: salık saç modelleri tercih edilebilir.

Salık Saç Modelleri

Gelin saçının yükseleni: salık saç modelleri gelinliğin modeline ve gelinin tercihine göre çok değişik modeller alabilir. Örneğin sade bir gelinlik varsa saçlar hafif maşa yapılarak doğal bir model verilebilir ve uzun bir duvak ile çok şık görünebilir. Ya da daha dantel detaylı gelinlikler tercih edildi ve duvak takılmayacaksa wak dalgaları yapılarak tak takılabilir. Daha etnik bir tarz gelinlik tercih edilmiş ise saçlara düz fön çekilerek, Hint tarzı alına sallanan aksesuarlar kullanılabilir.

Salık Saç

Yorum yapmayacak mısın?