Güzellik Önerileri

Sarışın , Kumral ve Esmer Tene Makyaj Seçimi

Makyaj seçimi biz bayanların hem günlük hayatta hem de özel gün ve davetlerde özenle uyguladığımız kozmetik ürün uygulamaları bütünüdür. Ten rengine göre makyaj seçimi makyaj yapımında en dikkat edilmesi gereken kavramlardan olup cilt tipimize göre uygun makyaj seçiminde bulunmak gerekmektedir. Aksi takdirde boya küpüne düşmüş gibi cansız ve göze batan nitelikte makyaj kusurları ile en rüküş biz olacağızdır.

Açık tenli ve sarışın bayanlar için makyaj seçimi

Cilt yapınız hassas ise o zaman muhakkak UVA ve UVB korumalı makyaj malzemelerini tercih etmelisiniz. Cilt yapınız açık renkli olduğu için seçeceğiniz renk tonlamaları canlı ve iç açıcı renkler olmalı…

Örneğin yanaklarınıza gül kurusu bir allık kullanırken koyu kahve tonlarında bir rimel kullanıp mürdüm ve pembe tonlarında bir ruj seçimi ile makyajını hareketlendirebilirsin.

Kumral tenliler için makyaj önerileri

Genellikle seçeceğiniz ürünler kahve rengi ve tonlarında olmalı. Örneğin kahve rengi tonlarında gölgelemeler yapıp göz farı alaında kullanırken bej tonlarında bir fondöten tercih edip karamel veya hafif kırmızı tonlamalarında bir ruj uygulaması ile makyajınızı son derece şık bir uygulamaya dönüştürebilirsiniz.

Esmer tenliler için makyaj önerileri

Çikolata tonları ile uygulanmış makyaj özellikle esmer tenliler için en ideal tercih olmaktadır. Bronz ve kahve tonlamaları yine çikolata tonlarına yakın olup çekici bir ambians sağlamakta. Kullanmakta olduğunuz fondöten açık renkli olmalıdır. Günlük makyaj seçiminizde füme, toprak tonları e koyu mavi tonlarını tercih etmelisiniz. Dudak yapınız müsait ise dudak kalemi ile şeftali rengi ile bağdaşan bir dudak kalemi kullanıp ardından rujunuzu sürmenizi tavsiye ederiz.

Yorum yapmayacak mısın?