Güzellik Önerileri

Ten Rengine Göre Ruj Seçimi

Bayanların vazgeçilmez makyaj malzemelerinden biridir ruj. Ruj kullanımı tüm bayanlar arasında yaygındır. Peki bu denli fazla kullanılan rujlar hangi bayana hangi renk olarak yakışır? Ten rengine uygun makyaj yapan bayanlar aynı zamanda ten rengi ruj tercih ederler.  Ten rengine uygun ruj seçimi konusunda sizlere bazı tavsiyelerim olacak.

Ten Rengine Göre Ruj Seçimi

Bana hangi ruj tonu yakışır sorusuna en basit ve kolay cevap, saçlarınız ve ten renginizdir.Hemen her ruj rengi size yakışır, Yani belli bir ruj renginde karar kılmak zorunluluğunuz yoktur. Fakat beyaz dişlere sahip değilseniz koyu kahve ruj renklerini kullanmayın. Çünkü bu renk dişlerdeki sarılığı daha belirgin hale getirir. Eflatuna dönük pembe renk, mor renk bu kategorinin ideal ruj rengidir.Şeffaf parlatıcılar en ideal ruj seçimini oluşturur. Dudaklarınıza renk vermek için ise kahve, karamel, portakal renk tonlarını kullanabilirsiniz.

Eğer beyaz bir tene sahipseniz kırmızı ruj tavsiye etmiyorum. Keza kırmızı renk ruj ile yüzünüz daha beyaz ve solgun görünür.Kahveye dönük kırmızı tonları daha iyi bir seçim olacaktır.Eğer sarı bir saç ve açık bir ten rengine sahipseniz pastel ton rujlar tam size göre. Çünkü pastel renk rujlar sarışın bayanlara ekstra sevimlilik katar. Kırmızı renk ruj ise sizde tamamen baştan çıkarıcı bir hava yaratır. Gece makyajlarında ise menekşe tonu pembe tercih edilebilir.Esmer tenli olmak ruj seçiminde daha rahat karar vermenize olanak sağlar. Çünkü birçok ruj rengi teninize uyum sağlayacaktır.

Koyu renk rujlar ile mürdüm, kahverengi, kırmızı esmer tenli bayanların en çok tercih ettikleri ruj renklerini oluşturur. Tavsiye edilmeyen ruj rengi ise pembe ve açık pembe tonlarıdır. Gözünüzde canlandırdığınız zaman bile hoş durmayacağını kolaylıkla hayal edebilirsiniz.

Yorum yapmayacak mısın?