Güzellik Önerileri

Uyku Sonrası Göz Şişmesi İçin Çözüm Önerileri

Malum uyku insanların dinlendiren, yeni güne enerjik başlamaları sağlayan en önemlisi insanlar için gerekli olan bir durumdur. Uyumak ne kadar insanı iyi hissettirse de uyandığımız zaman bazı hoşnut olmayacağımız durumlar ile karşılaşabiliyoruz. Mesela gözlerde oluşan şişlikler. Evet genelde sabah uykusundan kalkan bireylerin çoğunun şikayetidir bu gözler atında oluşan şişkinlikler.Uyku sonrası gözler altında oluşan şişlikler için bazı basit çözüm önerilerimiz mevcut.

Göz Şişmesi Nasıl Geçer

Özellikle bakımına çok dikkat eden kişiler bu konuda da çok titizdir. Sizlerde sabahları tadınızın kaçmasını istemiyorsanız bu basit önerileri rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Öncelikli olarak tuz kullanımını sınırlayın. Tuzun etkisi büyük. Keza alkol de aynı şekilde. Tuz ve alkolün fazla olduğun gecelerin sabahlarında bakılan aynalar sinirinizi bozmaya yetecektir. Eğer bu ikiliyi fazla kaçırdığınızı düşünüyorsanız yatmadan önce mutlaka bol su tüketin.Diğer pratik bir yöntem ise salatalık.

Salatalık dilimlerini uyandığınız zaman on dakika kadar gözlerinizin üzerine koyun. Salatalık gözlerinizi dinlendirecektir. Ayrıca papatya çayı da dinlendirici özelliği sayesinde bu sıkıntınızı gidermeye yardımcı olur. Bir başka yöntem iste buz. Dolabınızdan aldığınız küçük buz kütlelerini temiz bir tülbente sararak gözlerinizin üzerinde bir süre bekletin. Ve son yöntemimiz ise patates dilimleri. Patatesin içerisinde bulunan nişasta göz şişkinliklerini indirmeye yardımcı olacaktır. Patatesleri aynı salatalık gibi dilimleyerek göz kapaklarınıza yerleştirin ve bir süre bekleyin. Bu bahsettiğimiz yöntemler ile başarılı sonuçlar alacağınızdan eminiz.

Yorum yapmayacak mısın?